Itaalia naistearstid keelduvad sündimata inimeste tapmisest

Prindi


27.04.2008 - Itaalia tervishoiuministeerium teatas hiljuti, et ligi 70% riigi günekoloogidest keeldub moraalse vastuseisu tõttu abordi tegemisest ning et selliste seisukohtadega arstide arv muudkui kasvab.

Itaalia arstidel on aborditegemisest keeldumiseks võimalik toetuda “südametunnistusel põhineva vastuseisu” klauslile, mida Katoliku Kirik on valdavalt katoliikliku elanikkonnaga riigis abordi seadustamisest saati 1978. aastal järjepidevalt kaitsnud.


Tervishoiuministeeriumi raporti kohaselt kasvas ajavahemikus 2003-2007 aborditegemisest keelduvate günekoloogide arv 58,7 protsendilt 69,2 protsendile.

Riigi lõunaosas on tõus veelgi suurem ja teatud piirkondades on abordist keelduvate naistearstide arv pea kahekordistunud. Näiteks Campania piirkonnas on aborditegemisest keelduvate günekoloogide osakaal jõudnud 83 ja Sitsiilias 84,2 protsendini.

Sarnased arengud leiavad aset Kanadas, kus abort on põhimõtteliselt seaduslik kuni sünni hetkeni. Seevastu on günekoloogide keeldumine aborditegemisest viinud olukorrani, kus hoolimata seaduslikkusest on reaalne ligipääs abordile piiratud.  

Samal ajal on aborti soosivad huvigrupid (ennekõike Rahvuslik Abordiföderatsioon) hakanud survestama Kanada Meditsiini Assossatsiooni, et arstidele tehtaks abordile suunamine ja günekoloogidele abordi teostamine kohustuslikuks sõltumata nende moraalsetest tõekspidamistest.

Ka Eestis on sündimata inimeste tapmine meditsiinitöötajate jaoks vabatahtlik. Nimelt ei või raseduse katkestamise ja steriliseerimise seaduse § 8 kohaselt naistearsti või muud tervishoiutöötajat kohustada rasedust katkestama ega raseduse katkestamise protseduurist osa võtma.

Allikas: LifeSiteNews.com

Samal teemal: