Brasiilia abordipooldajad said hävitava kaotuse

Prindi


01.06.2008 – Ladina Ameerika elupooldava liikumise rabava võiduna otsustas Brasiilia parlamendi alamkoja Ühiskondliku Turvalisuse ja Perekonna Komitee 7. mail ühehäälselt mitte toetada abordi dekriminaliseerimise seadust, mille vastuvõtmise nimel on aborti pooldavad huvigrupid võidelnud 1991. aastast saati.

Komitee kaks aborti soosivalt suhtuvat kandidaati lahkusid protesti märgiks komitee istungilt ilma hääletamata, misjärel langetasid ülejäänud liikmed otsuse 33-0.

Otsuse langetamise järel embasid komitee liikmed teineteist pisarais, samal ajal kui istungit jälginud aborti pooldavate huvigruppide esindajad hüüdsid solvavaid märkusi nende ja sel aastal eluõiguse kaitseks ulatusliku avaliku kampaania läbiviinud Katoliku Kiriku aadressil.

Pärast kõnealust kampaaniat, mis viidi läbi protestantide suurel toetusel, on elupooldavate vaadetega inimeste arv Brasiilias dramaatiliselt kasvanud. Hiljutise rahvaküsitluse tulemused näitasid, et abordi edasise dekriminaliseerimise vastu on nüüd 68% brasiillastest, samas kui eelmisel aastal oli see protsent 63.

Komitee otsus kujutas rabavat lüüasaamist Brasiilia aborti soosivatele huvigruppidele ja eriti president Luiz Lula tervishoiuminister José Gomes Temporãole. Juhtimaks abordiküsimuses avalikkuse tähelepanu kõrvale loote õiguselt elule, on Temporão püüdnud debati ümber sõnastada „rahvatervise küsimusena“.

Tõenäoliselt oma vältimatut lüüasaamist aimates otsustas Temporão isiklikult komitee istungil mitte osaleda ning saatis sinna oma esindajad. Ta kasutas diplomaatilisi väljendeid komitee otsuse hukkamõistmiseks, väites et viimase poolt võetud õigusekeskne lähenemine  abordiküsimusele on ebarealistlik ning viib „läbikukkumiseni“.

Allikas: LifeSiteNews.com

Seonduvad uudised: