Portaalis uus kurb lugu abordist

Prindi


07.06.2008 - Vastu tahtmist. Üksi jäetud. Ebaõiglane. Need võiks olla sõnad, millega iseloomustada lugu, mille saatis eile Abort.ee-sse üks abordi läbi lapse kaotanud noor naine. Loost nähtub jälle kord sügav hingevalu, mis nii tihti abordi läbi kannatanud naistele osaks saab ja millel ei julgeta häbitunde tõttu pea kunagi lasta hingesoppide sügavusest välja paista.

Samuti saab taas kinnitust teadmine, et väga tihti ei ole abort kaugeltki mitte naiste vaba valiku tulemus, sest valiku langetavad nende eest (ja sageli nende tegelike soovidega risti vastupidiselt) vastutusest hoiduvad lähedased -- lapse isa, tütarlapse vanemad, sõbrad jt -- või suunavad seda arstid/nõustajad (ehk riigi esindajad), kes empaatiatundeta vaid moraliseerivad, pakkumata reaalselt tuge ja lahendusi. Hirm teadmatuse ees ja kaasnev ebakindlus nõuavad lapseootele jäänud naise suhtes aga tõepoolest lähedaste ja teiste seonduvate inimeste erilist toetust -- seda enam, kui tegu on esimest korda raseda ja noore emaga.

Hoidudes oma tegude või perekondliku rolliga kaasneva vastutuse kandmisest ja tegemata oma mugavuse arvelt ohverdusi jätavad lähedased lapseootel emad üksinda kandma koormat, mis on tihti liigraske, ning annavad seeläbi sündimata beebi tapmisele vägagi reaalse tõuke.

Niivõrd, kui emal on lapsele armastuse pakkumisel ning tema eest hoolitsemisel eriliselt suur roll, sedavõrd on eriliselt suur roll lapse isal (jt lähedastel) armastuse, hoolitsuse ja toe pakkumisel lapse emale. Armastust vajavad mõlemad, nii ema kui laps.

Sandrale kuulub loo jagamise eest Abort.ee tegijate siiras tänu. Oleme kindlad, et selliste kogemuste jagamine on lõputult väärtuslik, aidates päästa laste elusid ning säästa naisi ja mehi oma elu kõige halvema valiku tegemisest.

Sandra looga saab lähemalt tutvuda portaali sektsioonis Lood.