Sündimata beebilt eemaldati eluohtlik kasvaja

Prindi


09.06.2008 - Keri McCartney läks oma 23. rasedusnädalal koos abikaasa Chad McCartney ning nelja lapsega tavapärasele ultraheliuuringule, et teha kindlaks sündiva beebi sugu. Ekraanil aga oli beebi sabakondi küljes näha kasvaja, mis oli täidetud veresoontega ning sama suur kui loode ise. See ei olnud vähkkasvaja, kuid ometi beebi jaoks surmav.


Sarnast kasvajat esineb maailmas umbes üks 40 000 sünni kohta. Sageli jäävad need kasvajad väga pisikeseks ning ei ole lootele ohtlikud. Antud juhul kasvas see aga uskumatu kiirusega ning põhimõtteliselt kasutas verd, mida lapse keha kasvamiseks vajas. Kirurgilise sekkumiseta oleks beebi enne sündi surnud.


Peagi selgus, et Texase Lastehaigla, mis asus vaid kuuetunnise autosõidu kaugusel perekonna kodust, on üks kolmest haiglast maailmas, mis on spetsialiseerunud sellistele juhtumitele.


Sarnast operatsiooni oli maailmas eelnevalt sooritatud vaid mõnel korral ning Keri ja Chad McCartney’le öeldi, et nende beebil on vähem kui  10% elulootust.


Emale tehti tavalisest oluliselt tugevam tuimestus, et emakas piisavalt lõdvestuks. Seejärel eemaldati emakas naise kehast täielikult ning platsentat liigselt vigastamata, võeti laps sellest suures osas välja. Operatsiooni käigus jäid emakasse ainult lapse pea ning tema tillukese keha ülaosa. 20 minuti järel asetasid kirurgid kasvajast vabastatud lapse tagasi emaüska, et ta võiks turvaliselt jätkata oma loomulikku arengut. Emakas tuli väga hoolikalt sulgeda, et see lootevett läbi ei laseks.


Rasedus jätkus veel kümme nädalat, mis oli piisav, et laps võiks kasvajast täielikult paraneda ning valmistuda sünniks.


Macie Hope sündis 3. mail pisut enneaegselt, kuid täiesti tervelt. Ema ja laps viibisid veel kuu aega haigla järelvalvel ning said seejärel pärast uskumatuid üleelamisi koju oma perekonna juurde minna.


Pisikesel Maciel on endiselt selja peal suur arm, ent arstide kinnitusel saab selle tüdruku kasvades eemaldada.


Pisikese Macie pilte (ka operatsioonist) saab vaadata siit.


Allikad: The Today Show ja Eesti Päevaleht