Võrkpallitäht ohverdas oma sündimata lapse heaks elu

Prindi


14.06.2008 - 9. juunil maeti Poolas kuulus võrkpallitäht, kes näitas oma sündimata lapse suhtes üles sõna otseses mõttes eneseohverduslikku armastust.

Agata Mroz, keda siiani tunti silmapaistvate sportlike saavutuste tõttu, maeti kodulinnas Tarnowis, olles surres vaid 26-aastane. Mroz kandis oma esimest last, kui arstid avastasid tal kaugele arenenud verevähi. Olles oma abikaasaga nõu pidanud, keeldus Mroz ravivast luuüdi siirdamise protseduurist enne tütar Liliana sündi 4. aprillil 2008.

Mängijate silmapaistva välimuse ja suurte saavutuste tõttu on Poola fännid hakanud 191 cm pikkuse ja üheks Poola parimaks võrkpalluriks peetud Mrozi juhitud rahvusnaiskonda kutsuma "Kuldseteks tüdrukuteks". Naiskond tuli Euroopa meistriks nii 2003. kui 2005. aastal. Mroz võitis Poola meistritiitli aastatel 2003 ja 2004 ning Hispaania meistritiitli ja karikavõistlused aastal 2007. Samal aastal lõpetas pidevate tervisehädade tõttu sportlaskarjääri.

Rääkides oma otsusest loobuda sündimata tütart ohustavatest raviprotseduuridest, ütles Mroz: "Tunnen end õnnelikuna, et saan tunda, mida tähendab olla ema ning et saan anda oma abikaasale midagi head iseendast."


Mrozist jäid maha abikaasa Jacek Olszewski ja pisike tütar Liliana. Pärast matuseid haual seistes tõotas Olszevski kasvatada üles tütre, kelle üle võiks ema uhkust tunda: "Pean Sulle ütlema, Agata, et kasvatan temast imelise tüdruku."

Kielce abipiiskop Marian Florczyk on öelnud, et Mrozi lugu annab eeskujulikku tunnistust "armastusest elu ja emaduse vastu, kirest elu andmise suhtes, ja kangelaslikust armastusest sündimata lapse vastu."

4. juunil teatas Poola president Lech Kaczynski vaid loetud tunnid pärast Mrozi surma, et talle antakse postuumselt Polonia Restituta -- üks kõrgemaid Poola autasusid erakordsete ja silmapaistvate teenete eest.

Allikas: CWNews.com ja Associated Press