Uus kurb lugu abordist

Prindi


23.07.2009 – “Abordi tagajärjed on inimliku kannatuse jubedaim vorm,” ütles Bernadette Goulding, naine, kes on pühendunud abordi-trauma all kannatavate inimeste aitamisele. Kahjuks annavad lood, mida jagatakse Abort.ee-ga, tunnistust sellest, et need sõnad on täpsed. Ka täna avaldatud lugu, mille saatis meile paar kuud tagasi abordi läbi lapse kaotanud noor naine, kõneleb sügavatest abordijärgsetest vaimsetest ja füüsilistest kannatustest.

Iga lähedase inimese kaotusega kaasneb sügav kaotusvalu ja lein. Teisiti ei ole ka abordi läbi hukkunud lapse kaotusega. Ometi kohtuvad emad ja isad, kelle laps on abordi läbi hukkunud, enamasti olukorraga, kus ühiskond ei tunnista nende kaotust – pole matuseid, hauda ega luba leinata. Tagajärjeks on seda suurem meeleheide, mida varjatum see välismaailma eest olema peab. Lisaks on selles leinas, mida kantakse enamasti üksinda,  veel põimunud kahetsus, enesesüüdistus, häbitunne.

Samuti nähtub nii äsja avaldatud kui eelnevalt saadetud lugudest tõsiasi, et noorele lapseootel emale on kõige tähtsam lähedaste toetus ja armastus. Usaldusisikutena peame suutma armastada mõlemat – nii last kui ka ema ning tegema kõik endast sõltuva, et neid toetada ja aidata vastavalt nende olukorrale.

Uuringud üle maailma näitavad, et kuni 95% abortide puhul on keskses rollis otsuse tegemisel lapse isa. Mõistagi ei tähenda see, et protsentuaalselt nii paljudel juhtudel on meespartner see, kes aborti otseselt soovitab. Küll aga sisaldab see äärmiselt kõrge protsendimäär neid arvukaid juhtumeid, kui lapse isa tõmbub eemale, loobub toeks olemisest ning annab seeläbi noorele lapseootel emale mõista, et lapse sündimise korral on ema nende lapse kasvatamisega seotud raskuste ja rõõmudega (tõenäoliselt) üksi. Mida aga sel põhjusel abordiga soostuvad emad ei arvesta, on tõsiasi, et ka valu, mida emasüda lapse traagilise kaotuse järel paratamatult tunneb, tuleb kanda üksi.

Anzelikale kuulub loo jagamise eest Abort.ee tegijate siiras tänu. Oleme kindlad, et tema lugu puudutab paljusid lugejaid - julgustades sealhulgas naisi ja mehi, kes vajavad erilist tuge, et oma sündimata laps armastusega vastu võtta.

Anzelika looga saab lähemalt tutvuda portaali sektsioonis Lood.