Abordi alternatiivid

Prindi


Kahjuks seisavad paljud lapseootel naised silmitsi raskete probleemidega. Lähedaste vähene (või olematu) toetus, elukoha kaotus, majanduslikud raskused, soovimatus saada lapsevanemaks on vaid mõned näited. Sellistes olukordades võib kergesti näida, et probleemiks on rasedus ning abort on selle ainsaks “lahenduseks”.

Ent abordi kõrval on alati teisi valikuid, mis annavad sündimata lapsele võimaluse elada. Need valikud lähtuvad soovist leida lahendus tõelisele probleemile, mis on põhjuseks, et rasedus on sattunud ebasoodsasse valgusesse. Tõeliseks probleemiks ei ole kunagi sündimata laps. Nagu probleemidki, on lahendused väga erinevad. Mõnikord piisab ajutisest elupaigast või beebitarvetest, et ema saaks lühikese aja möödudes lapsega ise toime tulla. Teinekord tuleb aga otsida pikaajalisemat lahendust nagu kasupere või ka lapsendamine. Igal juhul näitab ema hooliv ja läbimõeldud valik, mis lähtub soovist lahendada probleemi tõeline olemus, et ta tõepoolest tahab oma lapsele parimat.


On tõsi, et Eestis on veel vaja teha suuri jõupingutusi selleks, et erinevate probleemidega lapseootel naiste jaoks leiduks rohkem häid ja võimalikult valutuid lahendusi. Siiski saab juba täna pöörata tähelepanu sellele, et emal, kes seisab vahest oma elu kõige tähtsama valiku ees, oleks piisavalt informatsiooni olemasolevate ja tekkivate võimaluste kohta, mis tema olukorda puudutavad. Ainult põhjaliku informeerituse korral saab rääkida sellest, et valik, mis otsustab lapse jaoks elu ja surma, on langetatud täie teadlikkusega ja vastutustundlikult.